לפרטים והרשמה

כלילה- 052-4317074

או השאירי פרטים ונחזור בהקדם

Success! Message received.

כְּמוֹ בַּבּוּשְקָה רוּסִית,
בֻּבָּה בְּתוֹך בֻּבָּה,
בְּתוֹך בֻּבָּה
מְקֻפָּלוֹת בִּי
אִמִּי וְסָבָתִי
וְאֵם אִמָּהּ
וְסַבָתָהּ
וְכָל הַדּוֹרוֹת,
שׁוּרַת נָשִׁים שְׁקֵטָה
כְּמוֹ שְׁדֵרָה שֶׁל כֹּחַ 

אמהות בנות

שאלות אנונימיות

שאלות אנונימיות.
כאלה שאנחנו ממש רוצות תשובות עליהן, תשובות טובות אמינות ומרגיעות. 
אבל ממש לא יודעות את מי לשאול. 
בפתח גיל ההתבגרות מתרוצצות לא מעט שאלות כאלה בראש. 
האמת היא שהן רוצות לשאול את אמא. 
מחקרים מראים שגם ילדה שאומרת שהיא נבוכה מאמא, ולא רוצה לדבר על זה, בתוכה פנימה היא כן היתה רוצה תקשורת ושיח עם אמא בנושא הזה.

אני ממש זוכרת על עצמי רצון ותשוקה שאמא תלמד אותי, תסביר לי (אפילו שידעתי הכל מהכל. ילדה בכורה, כזו שקולטת את כל מה שבין המילים בלי שאף אחד יגיד שום דבר בקול....)

אז בסדנה אנחנו נותנות לצורך הזה מקום של כבוד. כל הבנות (וגם האמהות אם הן רוצות) כותבות על פתקים שאלות שיש להן. מכניסות לסלסלה בסודיות. וכל שאלה נשאלת בכבוד, ונענית בכבוד. 
בדרך כלל אלה תשובות ראשוניות, ובכל נושא אפשר עוד להעמיק הרבה. וזה גם נפלא- לאפשר לאמא ולבת לשמוע תשובה ראשונית יחד, שאחר כך יוכלו להעמיק בה ביניהן. 

הנה דוגמאות לשלוש שאלות נפוצות שעולות, תשובות שאפשר לענות עליהן בקצרה ובשפה שמתאימה לבנות:

* מה קורה עם בנות שלא מקבלות מחזור?

טבעי ותקין לגמרי אם הוסת הראשונה לא מגיעה עד גיל 17. בגיל זה כדאי ללכת לרופא/ת נשים לבחון את העניינים בבדיקת אולטרסאונד ובבדיקת דם. יכול להיות מאוד שאין שום בעיה. ויכול להיות גם שיש איזה חוסר איזון בגוף. 

ברוך ה' אנחנו חיות במאה ה-21 והרפואה מאוד מאוד מפותחת. גם אם יש נערה ואישה שיש בגוף שלה חוסר איזון שגורם לוסת להיות לא סדירה, או למחזור להגיע לראשונה באיחור, עדיין היא יכולה לחיות חיים שלמים, מלאים, נשיים ומהממים. היא יכולה להתחתן, ולחוות אהבה. וגם להיות אמא לתפארת. לפעמים יש צורך בתפילות ובעבודה של הרפואה. ולפעמים גם הדברים פשוט מסתדרים מעצמם. 

 

* מה לעשות בבריכה אם אני במחזור?

דבר ראשון, איזה יופי שאת הולכת הרבה לבריכה. שחייה היא פעילות ספורטיבית מעולה בכל גיל, ובמיוחד בגיל ההתבגרות!

בזמן הוסת כאשר אישה נכנסת למים, באופן טבעי הדימום יעצר ולא יזרום לתוך המים. ובכל זאת, אנחנו רוצות להרגיש בטוחות שאין טפטוף וזליגה של דם לתוך המים. הכי פשוט - להתשמש בטמפון. הטמפונים לא מאוד מומלצים כאמצעי ספיגה בלעדי בגיל הצעיר, אבל באופן חד פעמי זה בהחלט מתאים. בפעם הראשונה שווה לשים את הטמפון בהדרכה צמודה של אמא, אחות או חברה. כדאי לנשום ביחד, להרפות ולבדוק שהחדרת הטמפון לא מלחיצה. 

אם החדרת הטמפון מלחיצה מידי, כואבת ממש, אם יש קושי לנשום או פחד מציף- כדאי לבדוק אולי לא מתאים לי עכשיו. אפשר לנסות במועד אחר שוב...

 

* ממתי ומאיפה צריך להוריד שערות?

הכי חשוב- אין פה צריך! אף אחת לא צריכה להוריד שערות משום מקום. השערות שלנו ברשותנו, הן צומחות מתוך גופנו החכם מסיבה טובה. 

אם בכל זאת מישהי רוצה להוריד שערות מאיזור מסויים, זה בסדר גמור, והיא בחברה טובה. רוב רובן של הנשים המערביות מורידות חלק משיער גופן- רגליים, בית שחי, גבות, שפם. 

העצה הכי טובה- להעזר באמא. לעשות את זה יחד, לחשוב יחד אילו אופציות יש בהורדת שיער, ומה הכי מתאימה לך. מאיפה כדאי להוריד עכשיו שיער, ומה יתאים רק בעתיד. דברי על זה עם אמא, היא כל כך רוצה להיות שם בשבילך גם בזה.