מסע הנשמה אל הנשימה

כשאנו מזמינים את הגוף לתהליך של נשימה מעגלית,

נשימה עמוקה שיוצרת רצף ותנועה בין שאיפה לנשיפה,

אנחנו נטענים באנרגיה רבה ונוצר מצב תודעתי מיוחד ואחר.

התת-מודע יציף רגשות ותכנים, שלאורך השנים הגוף הטמיע ואגר, והגוף יאפשר פריקה של אנרגיה על ידי תגובות ותנועות פיזיות כמו רעד, נימול, שיתוק, בכי וצחוק.

הסכמה לשהות ולהיות בנוכחות ובקשב אל הגוף ולכל מה שעולה בזמן תהליך הנשימה, יאפשר התרחבות וריפוי וגם לתובנות חדשות לעלות.

על ריברסינג / עדית אלון

 

"הריברסינג הינו דרך נשימה קצבית ומחוברת, רגועה ואינטואיטיבית.

בצורת נשימה זו אנו מחברים את השאיפה והנשיפה, את הנשימה החיצונית והפנימית. חיבור זה של אוויר נשימה המשולב עם אנרגית חיים טהורה, שולח ויברציות דרך מערכת העצבים ומחזור הדם ומנקה את הגוף וההילה, כמו גם מזין ומאזן את הגוף והנפש."

לאונרד אור

 

ריברסינג הוא תהליך מדיטציה דרך נשימה. טכניקה זו, הנקראת גם נשימה מודעת או לידה מחדש, מאפשרת לנו לשחרר חסימות ומכשולים שאספנו מרגע לידתנו ואשר הודחקו אל תת-המודע שלנו.

בסיומו של כל תהליך נשימה, אנו חווים לידה של התודעה שלנו למקום חדש ולהבנה חדשה של מי אנחנו באמת, ברמה הפיזית, הרגשית והמחשבתית.

על ידי חווית הריברסינג ניתן לשחרר את הכאבים והמתחים שצברנו במהלך חיינו, ולקבל אנרגית ריפוי דרך "נשימה קצבית מחוברת" – נשימת הריברסינג.

נשימה מודעת זו מכניסה לגוף את אנרגית החיים ומשחררת מהגוף אנרגיה שלילית; היא מנקה ומאזנת את הגוף הפיזי, הריגשי והאנרגטי שלנו, ותומכת בנו להגיע לרמת תודעה רוחנית גבוהה יותר.

 

מפתח השיטה, לאונרד אור, גילה למעשה מחדש את תהליך הריברסינג בשנות ה – 70, לאחר שחווה ריברסינג ספונטני במים חמים. לאונרד אור הבין שמדובר בכלי רב-עוצמה ולכן, בשנת 1974 הקים קבוצה אשר חקרה את תהליך הנשימה, קבוצה שמנתה בתוכה מטפלים בעלי שם, ביניהם לואיז ל. היי (מפתחת השיטה רפא את גופך) וסונדרה ריי (מפתחת סדנאות ל.ר.ט.). כאשר הבין שהעוצמה טמונה בתהליך הנשימה עצמו ולאו דווקא במים החמים, פיתח אור את שיטת הריברסינג המוכרת כיום כנשימה מודעת.

 

ההנחה שעומדת מאחורי שיטת הריברסינג היא שהלידה, כחוויה הראשונה שלנו בעולם, הינה דפוס ההתנהגות הראשוני והמשמעותי ביותר המעצב את מי שאנחנו, ואת האופן שבו אנו רואים ומנהלים את חיינו. הלידה, כמו כן, היא גם האירוע הטראומטי הראשון והמשמעותי ביותר, אותו אנו מדחיקים בשל הכאב שהוא גרם לנו. מרגע הלידה ואילך אנו חווים אירועים שונים בחיינו כאשר אנו למעשה מנוהלים על ידי דפוסי התנהגות שונים הנובעים ממחשבות, חיוביות או שליליות; הדפוס העיקרי המכתיב לנו את התנהגותנו הוא דפוס הלידה, הדפוס העוצמתי ביותר, הנובע ממחשבה / מחשבות שחווינו ברגע הלידה עצמה ובזמן שסמוך לה.

 

חשוב הוא לציין שמטרת הריברסינג איננה לחוות את חווית הלידה. מטרת הריברסינג היא ריפוי, והריפוי נעשה בתהליך הנשימה. תהליך הנשימה המודעת מאפשר לנו גישה אל תת-המודע, ותומך בנו להעלות מתת-המודע אל המודע את כל אותן המחשבות השליליות והטראומות הרגשיות אשר צברנו במהלך כל חיינו; מחשבת הלידה ודפוס הלידה שנובע ממנה הם ללא ספק עוצמתיים במיוחד, והם ללא ספק עיקר התמקדות הטיפול, אך חווית הנשימה תעלה בכל פעם מחדש מכלול של מחשבות אחרות והצטברות של רגשות אחרים הדורשים טיפול. מחשבות אלה, וטראומות רגשיות אלה, אשר הודחקו אל תת-המודע כחלק ממנגנון ההגנה הרגשי, מהוות חסימה אנרגטית בגוף הרגשי והפיזי כאחד; הנשימה, במקרה זה, היא "חכמה" יותר מהנושם – כל תהליך נשימה, כל ריברסינג הוא אחר, ייחודי ושונה, ובכל מפגש ומפגש, בהתאם למצב התודעה של הנושם, הנשימה תעלה מתוכו את החומרים איתם הוא אמור להיפגש ואותם הוא אמור לשחרר. וכמו שכל ריברסינג הוא שונה וייחודי כך גם כל אדם חווה את תהליך הנשימה באופן אחר ואישי לו. הריברסינג רק מעלה את כוח החיים בגוף הפיזי והרגשי – כוח זה ייקח כל אדם למקום אליו הוא אמור להגיע.

 

ישנן מספר דרכים בהן אפשר לחוות ריברסינג. כאמור, הנשימה היא חכמה וכמו שהיא תוביל את הנושם לטפל בחומרים הנכונים, היא גם תוביל אותו לחוות את התהליך באופן הנכון לו ביותר בכל מפגש. לעיתים הנשימה תעלה אמוציות, ותהווה למעשה שחרור רגשי ברמה גבוהה. לעיתים המפגש עם הנשימה יהיה יותר פיזי, אז הנושם יחווה את החסימות ברמה של הגוף. ישנם פעמים בהם הנשימה תוביל את הנושם למדיטציה שקטה ועדינה, וישנם מקרים בהם הנשימה תהיה אקטיבית יותר ואף ווקאלית. ויהיו מקרים בהם הנושם יחווה את כל הדברים האלה ביחד.

 

מאמר זה נכתב עבורכם באהבה על ידי עדית אלון, מנחה למודעות עצמית דרך ריברסינג, מאז 1988. בוגרת בית ספר בינלאומי לריברסינג (נשימה מודעת), הוסמכה כמטפלת בריברסינג ע"י דיאנה רוברטס, תלמידתו של מפתח השיטה לאונרד אור.

נועה משה- מטפלת בנשימה מעגלית מבוססת התמקדות. מנחה מעגלים, דולה ומדריכת הכנה ללידה. מורה ליוגה ופילאטיס.

     מוזמנים ליצור קשר ולשמור  מקום למפגש הקרוב:

        כלילה- 052-4317074

חזרה לעמוד הסדנא


 

לפרטים נוספים והרשמה

כלילה- 052-4317074

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Tamuza

Success! Message received.